Wiadomości branżowe

Gala European Trusted Brands 2009

We wtorek, 21. kwietnia br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się Gala European Trusted Brands 2009. Podczas uroczystego wieczoru uhonorowane zostały marki, cieszące się największym zaufaniem konsumentów. Przyznano im Złote i Kryształowe Godła European Trusted Brands 2009. Po raz pierwszy przyznano także dyplomy dla Marek Najbardziej Przyjaznych Środowisku.

W tym roku inspiracją dla Gali stała się sztuka, ponieważ niezwykle trudno jest zbudować i zachować czyjeś zaufanie. We wnętrzach Galerii Porczyńskich zasiadło ponad 160 gości, dla których przygotowano występ mistrzów sztuki tańca i muzyki. Goście mieli okazję podziwiać pokaz tanga argentyńskiego oraz występ kwartetu smyczkowego. Uroczystość prowadzili znani prezenterzy telewizyjni: Agnieszka Szulim oraz Tomasz Kammel.

Podczas wieczoru uhonorowani zostali mistrzowie zaufania konsumentów. Zwycięskie marki otrzymały Złote i Kryształowe Statuetki – Godła Zaufania European Trusted Brands 2009. 
W tym roku po raz pierwszy w historii badania European Trusted Brands respondenci wskazywali również marki, które ich zdaniem cieszą się najlepszą opinią w dbaniu o ochronę środowiska.

*******
European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzane w Europie przez Reader’s Digest. Oprócz tematyki marketingowej coroczne badanie European Trusted Brands przyczynia się także do pogłębienia charakterystyki typowego Europejczyka. Pozwala na poznanie nastrojów społecznych mieszkańców Europy, postaw i wartości, które kształtują nasze życie.

Badanie European Trusted Brands po raz pierwszy przeprowadzono w 2001 r. Co roku kontynuowane jest w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna – dziewiąta już edycja badania – została przeprowadzona w 16 krajach europejskich.  Kraje, które objęte tegoroczną edycją to: Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja Węgry i Wielka Brytania. Wzięło w niej udział 23 287 respondentów, w tym 844 Polaków.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy