Wiadomości branżowe

Filatelistyczny Oskar dla Poczty Polskiej

Podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) znaczek wydany przez Pocztę Polską został uznany za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. Jury konkursu jednogłośnie opowiedziało się za propozycją z Polski.   Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione przez

Podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) znaczek wydany przez Pocztę Polską został uznany za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. Jury konkursu jednogłośnie opowiedziało się za propozycją z Polski.  

Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz, słoje przeciętego pnia dębu w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy. – Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia – powiedziała autorka projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Nagrodę dla Poczty – Granx Prix ? Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem, odebrała  Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora  Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej i Zuzanna Schnepf-Kołacz, wicekonsul RP we Włoszech.

Jestem bardzo szczęśliwa, że emisja upamiętniająca 455 – lecie istnienia Poczty Polskiej zyskała uznanie międzynarodowego jury. To dowód na to, że choć od 18 października 1558 r., kiedy król Zygmunta August ustanowił pierwsze stałe połączenie na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja minęło kilka wieków, cały czas nasza firma pełni rolę zaufanego partnera. To zaufanie budujemy również tworząc dla naszych klientów emisje, które od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia związane z historią, kulturą i tradycją. Opowiadają i tworzą historię, inspirują, edukują. Przybliżają Polskę światu – powiedziała w niedzielę Agnieszka Kłoda-Dębska. – Tytuł ?najpiękniejszego znaczka na świecie? jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Nagrodę odczytuję przede wszystkim jako uhonorowanie całej społeczności pocztowej, osób które tym szczególnym małym dziełom sztuki poświęcają swój czas, talent i serce – dodała Agnieszka Kłoda-Dębska odbierając medal.

Tytuł ?Najpiękniejszego znaczka na świecie? jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach laury otrzymała wydana w 2012 r. zielona, pachnąca jałowcem emisja z żubrem, w 2009 r. wydana na dzień zakochanych emisja ?Kocham Cię?; wcześniej – emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja ?Dzień Ziemi w Polsce? w 2007 r. oraz znaczek ?Piękna jesteś rzeko Wisło? z 1982 r.

Zainteresowanych emisjami Poczty Polskiej odsyłamy do sklepu internetowego http://www.poczta-polska.pl/sklep/,  gdzie znajduje się pełna informacja o wydanych znaczkach, historii powstania, jak również planach emisyjnych na kolejne lata.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy